12 Eylül 2014 Cuma

Becca Fitzpatrick - Sessizlik

Özgün Adı: Silence
Yazarı: Becca Fitzpatrick
Çeviren: Sevinç Tezcan Yanar
Sayfa Sayısı: 416
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Fiyatı: 25 TL
Goodreads Puanı: 4,23
Seri: Hush Hush (#3)
Sessizlik
Final


TANITIM BÜLTENİ:

Geride sadece sessizlik kaldığında, gerçek duyulabilir mi?

Patch ve Nora arasında yükselen çığlık, yerini sessizliğe bırakmıştır. Patch'in karanlık geçmişindeki sırların üstesinden gelmişler... İhanet, sadakat ve güven duyguları zorlu sınavlardan geçmiştir. Ve bütün bunlar, cennet ve dünya arasındaki sınırı aşan bir aşk uğruna göze alınmıştır. Birbirlerine duydukları sarsılmaz güven haricinde hiçbir şeye sahip olmayan Patch ve Nora, uğruna çaba harcadıkları her şeyi -hatta aşklarını- paramparça edebilecek bir güce karşı bir savaşa başlarlar...

-

Nora Grey, hayatının son beş ayına dair hiçbir şey hatırlayamamaktadır. Bir mezarlıkta uyanmanın ve haftalardır kayıp olduğunun kendisine söylenmesinin ilk şokunun ardından geçmişinin peşine düşer.

Ama zihninin gerisinde, bildiği hayatla hiçbir ilişkisi olmayan melek kanatları ile dünyevi olmayan varlıklara dair görüntüler dolaşmaktadır. Ve bir parçasının kaybolduğuna dair sarsılmaz bir hisse sahiptir...

Bütün bunların ardından, Nora'nın yolu geçmişine dair tüm cevaplara -ve kalbine- sahip olabileceğini hissettiği çekici bir yabancıyla kesişir. Birlikte geçirdikleri her dakika, Nora bu gizemli yabancıdan daha fazla etkilenir... Ta ki ona aşık olabileceğini fark edene kadar.YORUMUM:

Seri içinde okuduğum üç kitap arasında en iyi kurguya sahip olan kitap Sessizlik oldu. Kitabı okurken başlarda çok sıkıldığım itirafını ediyorum ancak bu kitap sonradan gayet güzel ilerledi. Jev yani Patch'in ortaya çıkışı, Nora'nın yaşadıkları ve sırların aralanması gerçekten iyiydi. Bunun dışında daha öncelerinde de dediğim gibi, bu tarz kitapları sevenler için ideal.KİTAPTAN ALINTILAR:

Bazen en iyi saldırı, iyi bir savunmadır.

Onu tanıdığımı sandıkça, gizem derinleşiyordu.


PUANIM:

4 yorum:

 1. hush hush serisi.... mükemmel!

  YanıtlaSil
 2. Sessizlik kitabıni nasil indirebilirim ??

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. https://docs.google.com/file/d/0B6OLcPR9yKJwQ09LdnlFZk1FeUE/edit Bu linki deneyin.

   Sil
 3. Sessizlik kitabıni nasil indirebilirim ??

  YanıtlaSil

Görüşleriniz benim için çok değerli :)