10 Temmuz 2014 Perşembe

Yenilenen Kitap Kuşundan Bir Teşekkür

Merhaba sevgili okuyucularım,
29 Kasım 2013 tarihinde bu bloğu açarken devamlı bloğumla ilgileneceğimi hedeflemiyordum. Çok basit bir şablon bulmuştum internetten ve bir günde 4 yazı yazmıştım. O gün de 1. TEOG sınavlarım bitmişti, bana hediye olarak laptop almıştı babam. O hevesle eski bloggerlığımı hatırlayıp blog açmıştım. Sonra aralık ayında bir kitap daha yorumlamıştım ve bir daha bloğu unutmuştum.

Bir gün bloğumla ilgili bir e-posta gelince bloğa dönmeyi düşündüm ve hızlıca bir yazı yazdım.. Aralık ayı sonlarındaydı. Ocak ayında ise bloğuma döndüm, kitap yorumlamaya başladım. Bloggerlık detaylarını anlamaya çalıştım, araya 15 tatil de girince blog işlerini çözmeye başladım. Bloğumun temasını yeniledim ve bugüne kadar kullandığım o şeker temayı 5 ay boyunca sürekli geliştirdim. Widgetlar, sosyal medya butonları, kategoriler vs. epey yol kat ettim. Ancak bir tek tasarımım değişmedi.

Şubat ayına geldiğimizde bloğumdaki üye sayısı 2 idi ve onlar da ben ve kardeşimdi. Ancak yazdığım bir yazıyla bloğuma ilk gerçek üyemi kazandım. Hiç unutmam, o da Kütüphanemden Kitap Manzaraları idi. Şubat ayında günde 4 yazı gönderdiğim bile olmuş, halimi siz düşünün. Tamamen bloguma takmıştım.

Mart ayındausa Her Telden Öneriler'imi paylaştığım yerlerde çok sevenler oldu, böylece 1-2 üye daha kazandım. Ayrıca CNR Kitap Fuarı'ndan aldığım bazı kitapları da yorumlamam sayesinde bloğuma birkaç üye daha geldi.

Nisan ayında bloğumun varlığını unuttum, çünkü o ay 2. TEOG sınavlarına çalışıyordum. Bloğumun takipçi sayısı zaten çok azdı, onları da kaybetmek istemiyordum ama geleceğimi de düşünmeliydim. Bu yüzden derslerime odaklandım. Ama biraz suçluluk da hissettim.

Mayıs ayında sanırım bloğumun uğurlu ayıydı. Mayıs ayında dizi/anime/film yorumlarını daha ayrıntılı yapmaya başladım. Kitaplarımı daha iyi bir şekilde yorumlayabildim çünkü başımda bir sınav kaygısı da yoktu. Birden içime esti ve Yazarkafe profilimi ilk defa düzenledim -ama tekrar incelenmeye alınacağımı bilmiyordum- ve bir bakmışım Platin üye olmuşum. O günden itibaren bloğum çok değişti. Benimle röportaj bile yapıldı. Reklam da yaptım. Yorumlarım arttı. Bloğum konusunda çok mutlu geçirdiğim bir aydı mayıs.

Şimdi temmuzdayız, takipçi sayım 26. Buraya kadar çok yol katettiğimi düşünüyorum ben. Belki size göre bu bir blogger için çok az -evet haklısınız da- ama öyle değil aslında. Küçük adımlar aslında ne kadar da büyük.. Ben de artık bloğumun tasarımını yeniledim. Şimdi sizlere istatistiklerimi göstermek istiyorum.

41 yorum, 91 kayıt, 26 izleyici. Umarım bu sayılar çoook çoook artacak:)


Bunlar da en popüler yayınlarım. Karlar Ülkesi filminin bu kadar görüntülenme almasına ilk günden beri şaşıyorum doğrusu..


Ve bu da ülkelere göre sayfa görünümleri tablosu.. Doğal olarak 1. sırada Türkiye var.

Birlikte nice yollar kat etmek dileğiyle. Çok teşekkürler!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Görüşleriniz benim için çok değerli :)