10 Temmuz 2014 Perşembe

The Fault in Our Stars (2014)

Türü: Aşk, dram, romantizm
Yönetmen: Josh Boone
Oyuncular: Shailene Woodley, Ansel Elgort, Nat Wolff, Laura Dern, Sam Trammell, Willem Dafoe
Gösterim Tarihi: 27 Haziran 2014
Süresi: 126 dakika
IMDB Puanı: 7,9
Ülke: Amerika Birleşik Devletleri


FRAGMAN:KONUSU:

On altı yaşındaki kanser hastası Hazel Grace'in birkaç yıl daha yaşamasını garanti eden tıp mucizesine rağmen hastalığı ölümcüldür ve konulan teşhisle birlikte yıldızlar, öyküsünün son bölümünü çoktan kaleme almıştır.

Fakat Augustus Waters isimli, yakışıklı bir sürpriz karakter, Kanserli Çocuklar İçin Destek Grubu'nda boy gösterince Hazel'ın hayatı bambaşka bir yöne sapar ve bu zeki çocuğun çekimine karşı koyamayan kızın öyküsü yeniden yazılır.

Yazının devamı spoiler içerir.


YORUMUM:

Hepinizin bildiği gibi filmde ilk yarı boyunca Augustus & Hazel ilişkisini izliyoruz. Hazel'ın yaşadıkları onun hayat enerjisini söndürmüş gibiyken Augustus çıkageliyor ve bir nevi onu kurtarıyor. Birlikte Peter Van Houten'ın sonunu getirmediği kitabı Görkemli Izdırap'ın sonunu merak ettikleri için Amsterdam'a gidiyorlar vs vs. Peter Van Houten onlara kötü davranıyor, ondan nefret ediyorlar. Buraya kadar her şey çok güzel. Aşkları harika görünüyor, ama Hazel ölecek gibi.

Sonra? Bum! Augustus, asıl hasta olan kendisinin olduğunu açıklıyor.

Filmi yorumlayayım biraz.. Hayatımda böyle bir çeviri görmedim :) "Güzele bakmak sevaptır", "Allah aşkına", "eyvallah" gibi çevirileri gördükçe güldüm salonda. Ayrıca Görkemli Izdırap'ın Muazzam Çile olarak karşımıza çıkması da bir şaşırttı doğrusu. 

Genç oyuncu kadrosu gayet iyi. Isaac karakterini de çok sevdiğimi söylemeliyim.

Kitaba çok sadık kalınmıştı. Ama, kitapta olan ve filmde de olmasını beklediğim şeyler vardı. Örneğin Augustus'un ölen eski sevgilisi vardı hatırlarsanız, onun hiç bahsi geçmedi. Bunlara biraz şaşırdım.

  
 
Gittiğimiz saatten olsa gerek, bizim salonda 10 kişi bile yoktu.

Benim de filmde gözlerim doldu, hatta ağladım :) 


PUANIM:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Görüşleriniz benim için çok değerli :)