18 Haziran 2014 Çarşamba

200 Pounds Beauty (2006)

Adı: 200 Pounds Beauty / Şişman Sevgilim / 미녀는 괴로워
Türü: Romantik komedi, dram
Yönetmen: Kim Yong-hwa
Senarist: Kim Yong-hwa, Noh Hye-yeong
Gösterim Tarihi: 14 Aralık 2006
Süresi: 120 dakika
Ülke: Güney Kore


KONUSU:

Kang Han-na kilolu biridir. Ancak mükemmel şarkı söylemektedir ve kişiliği de çok hoştur. Görünümünden dolayı Ammy isimli güzel bir kadının yerine şarkı söylemektedir. Yani Ammy şarkıyı söyler gibi dudaklarını kıpırdatıyor, Han-na ise asıl şarkıyı söyleyen kişi. Bir taraftan aşık olduğu adam Han Sang-jun da olunca bunları isteyerek yapmaktadır. Ama Sang-jun'un doğum gününde yaşadıkları onun değişme kararı olmasına sebep olur. 1 yıl boyunca estetik ameliyatı ve kilo verme amacıyla gözden kaybolur. Döndüğündeyse kusursuzdur. Bu yüzden Han-na yerine Jenny olmaya karar verir ve olanlar olur...KARAKTERLER:

Kang Han-na ve Jenny rolünde Kim Ah-joong
Kang Han-na gerçekten çok kilolu bir kızdır. Şarkıcı Ammy'nin yerine yukarıda bahsettiğim gibi şarkı söylemektedir. Aşık olduğu kişi olan Han Sang-jun'un önünde Ammy yüzünden rezil olunca değişmeye karar verir. Han-na iken hasta olan babasının masrafları için ek iş olarak telefonda kendini arayanlara tavsiyeler vermektedir, bu işte konuştuğu biri ise yetenekli bir estetik cerrahtır. Ona şantaj yaparak kendine baştan sona estetik ameliyat yapmasını sağlar. Bir taraftan da çok sıkı bir diyet ve spor yapmaktadır. Böylece 1 senede bambaşka biri olur. Bu kişi de Jenny'dir. Tekrar yapımcı Han Sang-jun'un önüne geldiğinde onu tanıyamazlar. Yeni bir yıldız doğar.

Han Sang-jun rolünde Joo Jin-mo
Yapımcıdır. Han-na kendisine aşıktır.

Ammy rolünde Ji Seo-yoon
Şarkı söyleyemeyen şarkıcı. Han-na'ya kötü davranmaktadır.

Kim Jung-min rolünde Kim Hyun-sook
Han-na'nın tek arkadaşıdır.


YORUMUM:

Filmin konusu gayet iyi seçilmiş diye düşünüyorum. Kilosundan dolayı ezilen ve sevdiği erkek tarafından kalbi incitilen bir kızın neler yapabileceği.. 

Estetiğin inanılmaz derecede gelişmiş bulunduğu bir toplumun filminden bahsediyorsak sanırım gerçekten öyle olabilir. Ama ben keyfi estetiğe pek sıcak bakmıyorum doğrusu. 

Filmi beğenmedim, üzgünüm.


PUANIM:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Görüşleriniz benim için çok değerli :)