20 Mayıs 2014 Salı

Demi Lovato - Güçlü Kal: 365 Gün Hayata Tutun

Özgün Adı: Staying Strong: 365 Days a Year
Yazarı: Demi Lovato
Çeviren: Sevinç Seyla Tezcan
Sayfa Sayısı: 408
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Fiyatı: 30 TL


TANITIM BÜLTENİ:

Sevgili Okuyucu,

Hayatımda pek çok tecrübe yaşadım, bağımlılıktan depresyona kadar pek çok zorlukla karşı karşıya kaldım ama hep kendimi keşfetmenin ve mutluluğun peşinde oldum. İnişler ve çıkışlar, kalp kırıklıkları ve zaferler her zaman var olacak. Bu yüzden bazen ufacık birkaç kelime bile çok şeyi değiştirebilir. İnsanı rahatlatıp ilham verebilir.

İçimde var olan yüce güçle temas kurmak için her gün meditasyon yapıyor ve dua ediyorum. Huzur bulmak için sığınabileceğiniz daha yüce bir güce, sizden daha büyük bir şeye sahip olmanız çok önemlidir. Bazı günler mücadele gerektirse de, sizi motive edecek, size ilham verecek ve pozitif kalmanıza, ileri doğru yol almanıza yardım edecek bir şeylerin olması çok önemli.

Bu kitap kendi sözlerim ve bana ilham veren alıntıların yanı sıra derslerin, meditasyonların, düşüncelerin ve günlük hedeflerin bir derlemesi. Bana müthiş yardımcı oldular. Bu hepinizle paylaşmak istediğim, özel ve kişisel bir armağan.

Hayatta her nerede olursanız olun, lütfen bunu okuyun ve yanınızda olduğumu bilin. Güçlü kalın, cesur olun, çok ve gerçekten sevin; bir şey kaybetmez, aksine kazanırsınız.

Sevgilerimle,
Demi Lovato


YORUMUM:

Demi Lovato, geçmişinde zorluklar yaşamış ancak bunların hepsini aşabilmiş birisi. Şu anda 22 yaşında ancak yaşadıklarıyla hayranlarına ilham veriyor. Bunu 365 güne yayarak bir ilham kitabı yaratmış diyebilirim.

Sözleriyle, kendisine ilham veren şeylerle kitabını donatmış ve gerçekten çok başarılı bir kitap ortaya çıkmış. Kitabı çok kısa sürede okudum.

Okumanızı tavsiye ediyorum. Bu ergen işi diye düşünüyorsanız, ön yargılarınızı yıkın çünkü bu kitap size gerçekten ilham verebilir. Şarkıları bence berbat olsa dahi kitabı sevdim.


KİTAPTAN ALINTILAR:

Olduğunuz kişi ve geldiğiniz yerle gurur duyun.

Durmayın, yaşamaya devam edin.

Gerçek dostlarınızı ayırt etmenin en iyi yolu, kargaşa ve acı zamanlarında yanınızda kimlerin kaldığına bakmaktır.

Kendimi soyutlamaktan vazgeçip aile ve dostlarımla yeniden bağ kurmaya başlayınca omzumdan bir yük kalktığını hissettim.

Bugünle kutsanmışken yarın için endişelenmeye hiç gerek yok.

Kendinize gülün.

Dünyaya başkalarını yargılamak için gönderilmediniz.

Başka insanların standartlarına uymaya çalışırken asla kendinizi feda etmeyin.

Kusursuz değilim, olmam da gerekmiyor.

Mutluluğunuzun anahtarı cep telefonunuzda değil, sizde.


PUANIM:

2 yorum:

  1. Çok doğru. Güzel içerikli bir kitap

    YanıtlaSil
  2. okurken gerçekten duygulandım ve ''LOVATİC'' olduğum için kendimle birkez daha gurur duyuyorum

    YanıtlaSil

Görüşleriniz benim için çok değerli :)